İkizler Burcu Bebeği

İkizler burcu bebekleri; ister ikizler burcu erkek, isterse ikizler burcu kız bebek olsun, zekalarını küçük yaşlarda ortaya koyarlar. Parlak gözleriyle kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. Çok hareketli ve meraklılardır. Dikkatini çeken yerlere, yükseklere bir şekilde ulaşıp, dokunmaktan çok hoşlanırlar. Daha bebekken beşiğinin kenarına tırmanıp dışarıya atlamayı deneyebilir, aman dikkat… Genelde az uyurlar. Konuşmayı erken yaşta öğrenirler.

Onların çift karakterli olduğu söylenir bu nedenle ebeveynleri onları anlamakta, tanımakta zorlanırlar.

İkizler burcunda doğan çocuk küçük yaşlarda resim, dans veya müzik kabiliyetini de ortaya koyar. Okulda da zekası sayesinde öğretmenlerini memnun eder.  Hassas ve duygusal bir yapıya sahiptir. Onu sevgi ve şefkatle yatıştırmak gerekir. Bu arada ikizler çocuğu, geniş hayali yüzünden abartıyı sever ve zaman zaman da yalan da söyleyebilir. Ona yalanın iyi bir şey olmadığını tatlılıkla anlatmalısınız.

Ayrıca o her şeyden çabucak sıkılıp bıkacaktır. Fazla zeki olması diğer çocuklar gibi bir konuyu uzun uzun incelemesini engeller. Ona dikkatli olmasını öğretmeli ve sevdiği bir konuya ilgisini çekerek, yavaş yavaş sabretmesini de öğretmelisiniz.

Bu burcun çocukları çok neşeli ve güler yüzlü olurlar. Yeni kelimeleri büyük bir hızla hafızalarına yerleştirirler. İkizler çocukları zeki ve kıskançtırlar. Hiç durmadan sorular sorarlar. Kendilerine bilgisayar ya da boyama gibi türlü uğraşlar edinirler. Genellikle sevgi dolu ve iyi huyludurlar ama disiplin gerektiği zaman bunun neden uygulandığını bilmeye ihtiyaçları vardır.

Büyük ve mutlu bir ailenin parçası olmaktan çok hoşlanırlar. Çok hareketli ama hassas İkizler çocuklarının ailesinden beklediği, sürekli bir anlayış ve sevgidir. İlgi alanları çabuk değişen bu çocukları oyalamak gerekir. Onlarla konuşmak, ruhlarının derinliğine inmek ve onları dinlemek hoşlarına gider. Tenkit yerine doğru yolu başka bir metot ile anlatmak daha iyi olacaktır. Eleştirilmekten çok sıkılan bu çocuklar dırdırcı ebeveyn karşısında ileride ailelerinden kopma eğilimi gösterebilirler. Eğlenceli ve destekleyici bir aile ortamı onlar için idealdir.  Aile içinde hep onun sözü dinlensin, hep onun istedikleri yapılsın diye, ön plana atlarlar. Kalabalık bir aile toplantısında herkesin göz bebeği olmak isterler. Zeka yarışmaları ve çeşitli oyunlar oynamaktan hoşlanırlar. İyi bir ruh halinde başarılı bir tartışmacıdırlar. Çünkü kelimelerle araları çok iyidir ve onlara istedikleri şekli rahatlıkla verirler. Doğal olarak çok sosyaldirler. Her zaman yeni arkadaşlar edinirler. Mutluluklarını kız kardeş veya erkek kardeşleri ile paylaşmaktan mutluluk duyarlar.

İkizler bebeği bir an önce harekete geçmek için hazır olarak dünyaya gelir. Erken konuşacak ve hayatta daha ilk günlerinden iz bırakmaya başlayacaktır. Meraklı ve araştırıcıdır. Mutlu olabilmek için çok fazla ilgi bekleyecek ve her şeyden kolaylıkla sıkılabilecek bir yapısı vardır. İletişim yetenekleri hızlı gelişeceğinden onun için yapabileceğiniz en doğru şey erkenden oyun gruplarına ve diğer çocuklarla iletişime geçebileceği ortamlara sokmanızdır. Eğer kardeşleri varsa evde de bu ihtiyacı karşılanabilir.

İkizler bebeği asla sizin dizinizin dibinde olmayacaktır. Sürekli tek başına macera peşinde koşacak ve bunun için sizin yakınlarınızdan uzaklaşmaktan hiç çekinmeyecektir. Sürpriz bir şekilde eğer etrafında iletişim kurup paylaşabileceği, birlikte oynayabileceği birileri olmazsa duygusal olarak içine kapanma durumları gözlenebilir. Çok zeki ve yaratıcıdırlar ancak bir şeye uzun süreli konstantre olmakta zorluk çekerler, sürekli ilgilerini çekecek yeni şeylerin peşinden koşarlar.  Sabırsızdırlar ve her şeyi sorgularlar. Her şeyi sorarlar, onların bu bitmek tükenmek bilmez sorularına cevap vermek için zorlanabilirsiniz.

Hayal gücünün genişliği daha ufacıkken bellidir ve sürekli masallar, hikayeler uydurur. Espri anlayışları ve olaylara heyecanla yaklaşmaları nedeniyle ikizler burcu çocuğu sürekli konuşan, gülen ve “başınıza ufak belalar” açacak olan bir çocuktur.

İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen İkizler bebeği, çok enerjiktir. Daha anne karnındayken tekmeleriyle fırtınalar estiren bu bebek erkenden konuşmaya başlar. Meraklı ve kaşif ruhlu olan bu bebeğin mutlu olabilmesi için bol bol hareket etmesi gerekir. İkizler bebeğinin çabuk sıkılabileceğini unutmayın. İletişim becerisi çok kuvvetli olan İkizler bebeğinin ebeveyninin yapacağı en akıllıca şey, en kısa zamanda bebeğini bir oyun grubuna dahil etmek olacaktır. Yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenirler, kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. Dikkatini çeken yerlere dokunmaktan çok hoşlanırlar. Ayrıca çok neşeli ve güler yüzlü olurlar. Etraflarında gördükleri her şeyi merak ederler ve öğrenmek isterler, aynı anda birçok şeyle ilgilenip, farklı alanlara yönelebilirler. Küçük yaşlarda bile esprilidirler, taklit yetenekleri vardır. Sıkılabileceği ve hareketsiz kalacağı havasız alanlar sağlığını negatif etkileyeceğinden dikkatli olun ve onu çevresiyle iletişim kurması için teşvik edin. Eğer İkizler bebeğinin kardeşleri varsa, evde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır, çünkü İkizler bebeği insanlarla iletişim kurmaya gerçekten çok erken başlar. Dersini de çabucak öğrenir. Üstelik İkizler bebeği yapışkan bir bebek de değildir. Tam aksine kendi ritmine ayak uydurmayı sever ve bundan mutluluk duyar. Konuşmadığı veya diğerleriyle oyun oynamadığı zamanlarda duygusal açıdan kopukluklar yaşayabilir. Bu sebeple İkizler bebeğinin uyumlu olması için ebeveyninin işleri kolaylaştırması gerekebilir. Özet olarak İkizler bebeği harika iletişim kurmasına rağmen çabucak sıkıldığı için ebeveyninin bu bebeği sürekli olarak meşgul edecek yöntemler bulması gerekecek. İkizler bebeği çok zeki ve yaratıcı olduğundan ebeveyn bu konuda bebeğiyle işbirliğine girebilir. İkizler burcunun omuzları, kolları ve elleri hassastır. Bebeğinizde omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar ve sinirsel rahatsızlıklar görülebilir. Kekemelik ve konuşma ile ilgili muhtemel sorunlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Bebeğiniz büyüdüğünde masa başına mahkum olmayacağı, harekete müsait, yeniliğe ve yaratıcılığa fırsat veren, gezip görmeye, öğrenmeye açık işlerde çalışabilir.

Bu bebeğin yaşama karşı duyduğu heyecan asla tükenmeyecek ve daima yani şeyleri keşfetmek için merak duyacaktır. Ancak öğrenmesi gereken şeylerin başında sabır ve sebat gelir. İlgilerini çabuk kaybettiği için sorun yaşayabilirler, fakat pratik zekaları ile başarılı olurlar ve çabuk yükselirler.


İkizler Burcunun Arası İyi Olduğu Burçlar

İkizler Burcu Aşk

İkizler Burcu Çiçeği

İkizler Burcu Cinsellik

İkizler Burcu Diyet & Fitness

İkizler Burcu Eğlence

İkizler Burcu Erkeği

İkizler Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

İkizler Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

İkizler Burcu Güzellik

İkizler Burcuna Hediyeler

İkizler Burcu ile Ortaklık

İkizler Burcu İş Hayatı

İkizler Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

İkizler Burcu Kadını

İkizler Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri

İkizler Burcu Künye

İkizler Burcu Olumlu Olumsuz Yanları

İkizler Burcu Otomobil

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu Para ve Zenginlik

İkizler Burcu Sağlık

İkizler Burcu Stresten Arınma

İkizler Burcu Tatil

İkizler Burcu Ünlüleri

İkizler Burcu Uygun Meslekler

İkizler Burcu Aşk Uyumları

İkizler Burcu Karanlık Yönleri?

İkizler Burcu Kayınvalide Ne İster?

İkizler Burcu Gıcık Yönleri?

İkizler Burcu Çekilmez Özellikleri?

İkizler Burcu Ayrılık Acısı

İkizler Burcu Bebeği

İkizler Burcu Kadınına Hediye

İkizler Burcu Babalar Nasıl Olur?

İkizler Burcu Çocuğu

İkizler Burcu Doğal Taşı

İkizler Burcu Doğum Günü

İkizler Burcu Etkileme Yolları

İkizler Burcu Efsanesi

İkizler Burcu Aşk ve Evlilik

İkizler Burcu Fiziksel Özellikleri

İkizler Burcu Hastalıkları

İkizler Burcu Merkür İlişkisi

İkizler Burcu Yıldızname


Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:
Kimden: Email
Kime: Email


Yorum ekleyin, soru sorun:
Adınız veya Rumuzunuz:
Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):
Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

22 Mayıs hangi burç olur?
23 Mayıs hangi burç olur?
24 Mayıs hangi burç olur?
25 Mayıs hangi burç olur?
26 Mayıs hangi burç olur?
27 Mayıs hangi burç olur?
28 Mayıs hangi burç olur?
29 Mayıs hangi burç olur?
30 Mayıs hangi burç olur?
31 Mayıs hangi burç olur?
1 Haziran hangi burç olur?
2 Haziran hangi burç olur?
3 Haziran hangi burç olur?
4 Haziran hangi burç olur?
5 Haziran hangi burç olur?
6 Haziran hangi burç olur?
7 Haziran hangi burç olur?
8 Haziran hangi burç olur?
9 Haziran hangi burç olur?
10 Haziran hangi burç olur?
11 Haziran hangi burç olur?
12 Haziran hangi burç olur?
13 Haziran hangi burç olur?
14 Haziran hangi burç olur?
15 Haziran hangi burç olur?
16 Haziran hangi burç olur?
17 Haziran hangi burç olur?
18 Haziran hangi burç olur?
19 Haziran hangi burç olur?
20 Haziran hangi burç olur?
21 Haziran hangi burç olur?
22 Haziran hangi burç olur?

Koç Burcu
Koç Burcu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu
20 Şubat
20 Mart

© 2010 - 2024 MAN | İkizler Burcu | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.1236 sn |

DMCA.com Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız RSS Besleme